Tavsiye Ediyorum: Merlin / IMDB: 7.8

Genelde Türk dizilerini pek takip etmiyorum,malesef ki yeterli kalitede dizi çekildiğini pek düşünmüyorum. O yüzden Amerikan,Kanada,İngiltere yapımı dizileri daha çok tercih ediyorum. Eee malum zaten TV’de izlemiyoruz.Eskiden köyde yaşadığım çocukluk dönemin de nenelerimiz,dedelerimiz TV izlemezlerdi. Televizyon için şeytanın işi,şeytan icadı derlerdi nitekim o dönemde garipsesem de bende öyle olduğunu düşünmeye başladım. Televizyon insanları daha çok çocukları hapsettiğini düşünüyorum. Yaklaşık 3-4 yıldır aylarca televizyon izlemediğim olmuştur. Ama bu değil ki haberler,dizileri,gelişmeleri takip etmiyorum.

Herşeye internetden ulaşmayı seviyorum hem reklamsız,hem de zamanı kendim belirliyorum. Neyse konuyu çok dağıttım 🙂 Takip ettiğim dizileri ara ara paylaşmaya karar verdim. Amerika ve İngiltere dizi sektörünün duayeni olmaya devam ediyor. Bu konuda BBC büyük rol oynamaya devam ediyor…

Merlin

Mitolojiden tanıdığımız bir karakter olan Merlin (Galce: Myrddin),eski dönem de Kral Arthur efsanesinde yer alan büyücüdür.Merlin’in asıl görevi Arthur’u korumaktır.Dizide komik ve kral Arthur için hayatını verebilecek kadar güvenilir bi hizmetkarı canlandıran Merlin,büyücü olduğunu yanında yaşadığı sarayın doktorundan başka kimse bilmemektedir. Dizinin bölümlerini takip ederken ses tonlarına çok alışacağınızı ve diğer dizilere geçtiğinizde ses tonajlarında ciddi bir fark olacağını göreceksiniz.

Merlin karakterini canlandıran Colin Morgan 86 doğumlu olmasına rağmen oldukça yetenekli ve sempatik bir karakter canlandırıyor. Dizi 4.sezona başlamış olsa da yetişeceğinizi düşünüyorum. Ben yaz tatilim de başladığım diziye şimdi eş zamanlı takip ediyorum. Sinema formatında Mitoloji ve tarihi bir dizi izlemek istiyorsanız Merlin tam isteklerinizi karşılayacak bir dizi olacağından şüpheniz olmasın.

4 Yorum

 1. Sırrı demiş ki:

  4. sezona başlamış abi nasıl yetişelim toplam kaç bölüm var 🙂

  10 Ekim 2011
 2. Oktay ÇOMAK demiş ki:

  O kadar fazla bölüm yok kanka,her sezon 12-13 bölümden oluşuyor. Rahatlıkla yakalarsın 🙂

  10 Ekim 2011
 3. mustafa iren demiş ki:

  Bir kaç kez denk geldim ama ilgimi çekmemişti. Umarım S1’den itibaren vardır sende; sabit diskim ellerinden öper.

  11 Ekim 2011
 4. Oktay ÇOMAK demiş ki:

  Mustafa’cım ben direk yabancidiziizle.com ‘dan takılıyorum arşivi pek sevmem 🙂

  11 Ekim 2011

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir