Değişim

Genel olarak iş hayatım ile ilgili pek yazı yazmıyorum,yaptığım işleri daha çok kendi içinde yaşayan biriyim. Uzun zamandır hayatım da global değişiklikler peşindeydim. Aylardır diyebileceğim kadar uzun bir süredir bu değişimin temellerini atıyorum.

Senelerdir çeşitli web siteleri yaptım, bazı zamanlar php dilinde kodlama yaptım bazen css olarak arayüz geliştirdim. Gelen iş türüne göre bazen her ikisini de yapmak zorunda kaldığım zamanlar oldu. Çalıştığım müşterilerimin bir çoğu yaptığım işe aynı pencereden bakmayı tercih ettiler.

Ve müşteri odaklı işler hiç bir zaman bitmeyecek gibi bir yol izlemeye başladı karşı tarafın ihtiyacı asla bitmiyor. Yüzlerce kez mailleşseniz de yapılacak işi en baştan yazıp-çizseniz de çeşitli toplantılar düzenleseniz de bazı işler asla bitmez.

Fakat aralarında bu durumlar için at gözlüğü olmayanlar da vardı,farklı bakış açısı içinde olanlar ve bizim dünyayı benimseyen insanlarlada çalıştım. Ve bu müşterilerim benim tarafımdan hep kazanan insanlar oldu.

Malesef ki Türkiye standartların da üniversite öğrencisi profilinde bir insanın geçim derdi de olabiliyor,bu yüzden hep çok iş hemde çok fazla iş yapmayı amaç edinmiştim.

Artık bu duruma bir son vermeyi planlıyordum. Nitekim artık bu yüklerden kurtulmuş durumdayım,kendimi geliştirme ve standartlarımın üstüne çıkacağıma inandığım daha önceleri de deneyimim olan proje odaklı çalışma modeline geçmeye karar verdim.

Bu konuda bana yardımcı olan ve arkamda duran insanların güvenlerini boşa çıkartmamak adına önümüzdeki zaman dilimin de müşteri (piyasa) odaklı iş planları ile değil kendi adıma da faydalı olacağını düşündüğüm proje odaklı iş düzeni ile devam etmeye karar verdim.

İş hayatımdaki bu değişikliğin özel hayatımı da olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum ve beni takip eden insanlara da bilgi vermek amacı ile bu yazıyı hazırladım.

2 Yorum

  1. Sırrı demiş ki:

    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim, inş yeni hedeflerin doğrultusunda emin adımlarla ilerlersin.

    16 Şubat 2012
  2. Oktay ÇOMAK demiş ki:

    Teşekkürler Sırrı’cım

    17 Şubat 2012

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir